Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 1049 komentarzy

Moherowa Polska "B"/antykomintern

WandalVeni - kto jest kim?

wysypisko polin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Walka" ze smogiem: Ty nie jeździj samochodem......a my przyjmiemy tony śmieci z Ukrainy

IAR:

 

"Śmieci ze Lwowa mogą trafić do Polski. Na okolicznych wysypiskach nie ma już miejsca, a inne miasta na Ukrainie nie chcą ich przyjmować.

Mer Lwowa Andrij Sadowy wskazał na możliwość wysyłania śmieci za granicę. Jak dodał odpady mogą być sprasowane, zapakowane w folię i w takim stanie wysyłane poza Ukrainę. Andrij Sadowy wskazał Polskę jako kierunek wywozu. Jak podkreślił, żadne z polskich miast partnerskich Lwowa nie odmówiło przyjmowania śmieci w celu ich dalszej przeróbki. Wśród miast partnerskich znajdują się między innymi Przemyśl, Rzeszów, Kraków, Łódź i Warszawa.

Lwów ma problem ze składowaniem odpadów. Mer miasta poinformował, że ciężarówki z lwowskimi odpadkami zatrzymywane są w innych obwodach Ukrainy i zawracane. Sytuację władze określają, jako krytyczną.

Wielkie i przepełnione wysypisko śmieci w podlwowskich Grzybowicach zostało zamknięte po zeszłorocznym pożarze. Według ekspertyz lwowskie składowisko śmieci stanowi ekologiczne zagrożenie dla 700-tysięcznego miasta."

 

 

 

KOMENTARZE

 • Mer Lwowa Andrij Sadowy...
  https://youtu.be/b3UK_tQRYVU
  Śmieci będą zapewne również zawierały tzw.odpady poszpitalne.
  Tak,zwłaszcza w związku ze złą sytuacją epidemiologiczną na Ukrainie, związaną m.in. z licznymi zachorowaniami na gruźlicę lekooporną,AIDS i żółtaczkę typu C.Rok temu przypadki polio u dzieci.Oraz od września ub. roku liczne przypadki ptasiej grypy na fermach ukraińskich.
 • Śmieci zawierają także odpady toksyczne!Co robił mer Sadowy,jakie działania podjął w sprawie swojego wysypiska?????
  Oczywiście, najlepiej wywalić do Polski!Mam nadzieję że nasi ekolodzy coś z tym zrobią!
  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/mer-lwowa-chce-wywozic-smieci-do-polski,708636.html
 • Chwila. Co na to przepisy UE i nasze?
  Kto ma czas, niech zapyta GIOŚ czy prawo w ogóle dopuszcza przywóz odpadów komunalnych. Coś mi się wydaje, że nie. Mer Lwowa niech szuka rozwiązań zgodnych z prawem (np. budowa systemu gospodarki odpadami, do czego był zachęcany jeszcze w latach 90-tych jego ówczesny poprzednik).
 • Jeszcze o merze Sadowym, naszym "przyjacielu"...
  http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1695&Itemid=2

  ....
  fragment artykułu pana A.Szumańskiego.

  Autor: Aleksander Szumanski
  05.12.2015.
  AKTUALNOŚCI ZE LWOWA - POLAKOM GROZI NOWA RZEŹ WOŁYŃSKA

  Dla Kresowego Serwisu Informacyjnego Aleksander Szumański

  1 stycznia 2015 roku we Lwowie odbyły się uroczyste obchody przy pomniku Stepana Bandery z okazji 106 rocznicy urodzin działacza, przewodniczącego prowydu OUN.

  Przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej, "swobodowiec" Oleh Pańkiewycz w swoim wystąpieniu powiedział, że takie same wydarzenia mają miejsce w Kijowie, Zaporożu i innych miastach Ukrainy, a to, według jego słów, świadczy o tym, że "postać Stepana Bandery jest w stanie zjednoczyć Ukrainę".

  Z kolei burmistrz Lwowa Andrij Sadowyj powiedział:

  "Stepan Bandera - to nie obiecanki, nie hasła, nie przemówienia. To czyn i działanie. Warte tysiąca pustych dyskusji." Burmistrz powiedział, że "lwowianie są wspólnotą, jeśli oni będą razem, nigdy nie zostaną pokonani i to będzie najlepszą kontynuacją dzieła Bandery".

  Natomiast radny Lwowskiej Rady Miejskiej z WO "Swoboda" Jurij Mychalczyszyn powiedział: "Musimy spojrzeć jemu (Banderze - A.S.) w oczy i złożyć sprawozdanie z tego, jak żyjemy, co robimy, o co walczymy".

  Oprócz tego "swobodowiec" wyraził przekonanie, że przyjdzie czas, że we Lwowie będzie nie tylko lotnisko imienia Bandery i stadion imienia Bandery, lecz Lwów ma się stać miastem imienia Stepana Bandery, Banderstadt.

  Udział w spotkaniu wzięło dwa tysiące osób.  BANDERA PRZYJDZIE - ZAPROWADZI PORZĄDEK
 • Polska jest be...w sam raz na odbiorcę ukraińskich śmieci??????Po bankomacie pt.Polska teraz mamy nowe zastosowanie !!!!!!!!!
  MER LWOWA KONTRA...BIEG ULICZNY
  http://aleksanderszumanski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1695&Itemid=2
  Fragment artykułu.
  Andrij Sadowy od 2006 roku jest merem Lwowa. Zasiada też w Polsko - Ukraińskiej Kapitule Pojednania. Pomimo to jest zdecydowanym przeciwnikiem oddania katolickim wiernym zabranego w 1962 roku kościoła pod wezwaniem św. Marii Magdaleny, użytkowany od czasów ZSRR jako Dom Muzyki Organowej i Kameralnej, a w ostatnich latach Ukraińcy organizowali w nim także imprezy muzyczne poświęcone ludobójcom z OUN - UPA. Polacy zwrotu bezprawnie zabranego kościoła domagają się od ponad pół wieku, ale mer Lwowa świątyni oddać nie chce, kłamliwie oskarżając Polskę, iż sama nie zwraca świątyń Ukraińcom i ...Niemcom(!?).

  Teraz Sadowy ponownie zaistniał medialnie jako oburzony przeciwnik tegorocznego Biegu Niepodległości w Warszawie. Gniew lwowskiego mera wzburzył graficzny layount biegu przedstawiający nałożone na siebie mapy II Rzeczypospolitej Polskiej i powojennej Polski.

  XXVII Warszawski Bieg Niepodległości odbył się 11 listopada 2015 roku zorganizowany przez Stołeczne Centrum Sportu "Aktywna Warszawa". Do partnerów organizatorów należą IPN, warszawski samorząd oraz Bank PKO BP. W tej imprezie trudno doszukiwać się wątków nacjonalistycznych, szowinistycznych, czy jakichkolwiek anty ukraińskich. Jest to masowa impreza sportowa organizowana w Święto Niepodległości Polski 11 listopada, każdego roku

  A jednak!

  Czujny banderowski mer Lwowa, nienawidzący Polski, Polaków i polskości takowych nacjonalistycznych wątków się dopatrzył i odpowiednio zareagował. Plakat tegorocznego biegu porównał do sytuacji, w której Niemcy swoje imprezy sportowe afiszowali mapkami III Rzeszy z niemieckim Szczecinem i Wrocławiem.

  O czym świadczy tak rażąca ignorancja historyczna? O braku podstawowej wiedzy historycznej (chociażby o tym kto wywołał II wojnę światową, a kto padł jej ofiarą), czy może raczej o antypolskim szowiniźmie i nacjonalistycznych banderowskich poglądach na współczesnej Ukrainie z merem Lwowa włącznie, wyznawanych nie tylko przez neohitlerowskich ukraińskich neonazistów z "Prawego Sektora" i "Swobody", ale i też przez sporą część pomajdanowych elit politycznych?
 • Polacy na Ukrainie zasługują na szacunek ...
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kresy/82352,polacy-na-ukrainie-zasluguja-na-szacunek.html

  Nie ma zatem co liczyć na gesty wdzięczności ze strony ukraińskiej? - Można odnieść wrażenie, że Ukraińcy przyzwyczaili się do tego, że my, Polacy, którzy sami przejęliśmy na siebie rolę rzecznika interesów Ukrainy, mamy im pomagać. Ta postawa roszczeniowa nie maleje, wprost przeciwnie. Dlatego na próżno szukać gestów ze strony ukraińskiej wobec Polaków tam żyjących. Weźmy chociażby kwestie Domu Polskiego we Lwowie, który Polacy po 20 latach starań otrzymali na peryferiach Lwowa w dzierżawę na 49 lat odmiennie niż mniejszość ukraińska w Polsce, która w Przemyślu dostała Narodnyj Dom na własność.

  To wszystko pokazuje, że siły nacjonalistyczne na zachodniej Ukrainie nie chcą trwałych stosunków i traktują Polaków z dystansem. To jednak nie jedyne przykłady braku wzajemności w relacjach polsko-ukraińskich… - Proszę zwrócić uwagę chociażby na kwestie szkolnictwa mniejszości ukraińskiej w Polsce. Wystarczy dziewięcioro dzieci i tworzy się klasę, a ukraińskie szkoły mają ekstra świadczenia od państwa polskiego. Weźmy chociażby szkołę dla mniejszości ukraińskiej w Przemyślu, gdzie do podstawówki, gimnazjum i liceum uczęszcza niespełna dwieście dzieci, a placówka ta otrzymuje olbrzymie dotacje. To też pokazuje ogromną asymetrię w odniesieniu do dzieci z polskich szkół w Przemyślu. Można domniemywać, że na dziecko ukraińskie przypada dwa razy większa dotacja niż na dziecko polskie.

  Czy to nie za wiele, czy nie powinna być to tylko dotacja na nauczenie języka i historii ojczystej…? A jak wyglądają kwestie zwrotu obiektów sakralnych mniejszości ukraińskiej w Polsce? - Wszystkie obiekty, nawet te, co do których prawa własności nie do końca były udowodnione, zostały przekazane Cerkwii Prawosławnej czy Greckokatolickiej.

  Śledztwa w tych sprawach chociażby dotyczące przekazania zgodnego z prawem obiektów Cerkwii Greckokatolickiej w Przemyślu prowadziła ABW. Z kolei na Ukrainie kwestie praw własności katolickich wiernych, w tym ludności polskiej, dotyczące obiektów sakralnych, są wciąż nierespektowane, a wręcz lekceważone. Państwo ukraińskie w żaden sposób nie wspiera ani mniejszości polskiej, ani działań kulturalnych Polaków. Wszystko to finansowane jest z pieniędzy polskich podatników. To pokazuje asymetrię, która nie tylko utrzymuje się, ale stale się pogłębia.

  Artykuł opublikowany na stronie:

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kresy/82352,polacy-na-ukrainie-zasluguja-na-szacunek.html
 • @trojanka 14:04:16
  "lecz Lwów ma się stać miastem imienia Stepana Bandery, Banderstadt."
  I tu mamy faktycznego judziciela frajerów w nazwie Lwowa
 • @gnago 15:13:40
  I aby chichot historii brzmiał jak najgłośniej, Polacy z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Przemyśla zapewne będą jeszcze płacić za utylizację tych śmieci z miasta wkrótce Banderstadt...być może krewni Rodzin z Wołynia.Drżąc, żeby nie wybuchła epidemia lub zanieczyszczenie środowiska toksynami, bo jak wiadomo własnych toksyn nie mamy.
  Czytałam również, że Polska obok innych zamożnych krajów,jak Niemcy czy Francja... z udziałem 25 mln euro partycypuje w budowie ochrony na sarkofag w Czarnobylu!
  Zastanawiam się co dalej?????podwyżka czego jeszcze będzie, kolejna ZUS,podatków, bo znaczne podwyżki utylizacji śmieci już są na Śląsku, w Krakowie na pewno od 1 lutego 2017.Bo roszczenia rosną, już kolejka się ustawia po polski budżet!!na końcu łańcucha pokarmowego...polscy emeryci po 6 zł waloryzacji w 2017 roku!
 • @trojanka 15:39:22
  Obecnym dyrektorem rzeszowskiego IPN-u jest bliski krewny byłego dowódcy sotni UPA, szefem piony lustracyjnego IPN w Rzeszowie jest syn wysokiego funkcjonariusza SB, w tym samym IPN-ie pracuje prokurator, która w stanie wojennym ścigała z zawziętością członków Solidarności. Podobnie w Warszawie. Ale swoich nie sypną.
 • @kula Lis 66 17:21:20
  No nie załamuj mnie!!jacy my jesteśmy naiwni, jak dzieci!
  Odbioru tych lwowskich śmieci odmawiają pozostałe miasta Ukrainy!więc wywożą i wyrzucają gdzie się da!pod Wołyniem w stosach śmieci znaleziono paragony z Mc Donalda we Lwowie, szkolne zeszyty z lwowskich szkół, paragony z marketów.

  http://www.balancer.ru/cache/sites/com/im/imgur/i/640x640/J8k8p1o.jpg

  http://www.balancer.ru/cache/sites/com/im/imgur/i/640x640/Xz762dz.jpg

  zwały lwowskich śmieci w okręgu chmielnickim:
  http://www.balancer.ru/cache/sites/ua/go/gov/slavuta-rda/files/upload/images/albums/000372/640x640/PA106547.JPG


  http://www.tanzpol.org/2017/01/t93114_4--musornaya-blokada.5236.html
 • @trojanka czytając ten wpis krew mnie syna oficera 27 WDP AK zalewa. My już Polski dla siebie nie mamy!
  Hannah | 20.01.2017 [17:39]
  Babka mojego męża zginęła zamordowana przez UPA. Zgwałconą, z obciętymi piersiami, jeszcze żywą zakopano w ziemi. Dziadka banderowcy przecięli ręczną piłą na pół. Kiedy patrzę na szkołę w Górowie, w której uczą się młodzi Ukraińcy to czuję gorycz. Kiedy widzę ich na wszystkich poziomach władzy na Warmii i Mazurach - czuję gorycz. Kiedy widzę jak drwią z nas tłumacząc nam kim był Eney - czuję rozpacz i bezsilność. BO WIEM, ŻE POLACY NA UKRAINIE NIE MAJĄ NAWET 1/10 TYCH PRAW.
 • @trojanka 17:50:02
  Jak informuje ukraińska strona "Strana.ua"śmieci stanowa zagrożenie biologiczne, mieszkańcy z okolic zwału śmieci już od ubiegłego roku chorują na dur brzuszny!
  Koniecznie nalezy je przewieźć do Polski, dawno duru nie było!
  https://strana.ua/news/32081-v-krupnom-zhilom-massive-lvova-obnaruzhili-tif.html
 • @kula Lis 66 18:05:20
  I czytając takie informacje ogarnia mnie ogromny smutek.Bo świadczy to o naszej głupocie, albo o braku troski o naród, tych którzy udają "polskie rządy", albo o tym że "nasze rządy" w sprawie kraju, wydatkowania budżetu itp.. mają niewiele do powiedzenia, żeby nie rzec, że NIC nie mają do powiedzenia.Bo nie chce mi się wierzyć, żeby prezydent Duda z własnej woli zgadzał się na zaciąganie pożyczek w MFW i dalsze zadłużanie Polski i Polaków, w tym samy czasie przekazując Ukrainie swap 4 mld złotych,czy 300mln dla Pana Sławka Zegarka na drogi ukraińskie/a co mnie obchodzą ukraińskie drogi/który to kredyt ,jak mówi pan Żurawski vel Grajewski nie musi zostać oddany Polsce.Jakże łatwo jest dysponować pieniędzmi całego narodu i dla niego w pierwszej kolejności przeznaczonych.
  Jakże łatwo szasta się pieniędzmi ,na kraj specjalnej troski..... z zadłużonej Polski, gdzie większość Polaków NIE MA ŻADNYCH oszczędności, a wręcz przeciwnie jest zadłużone po uszy!Ostatnio podano dane o katastrofalnym zadłużeniu polskich emerytów!
  I nagle miliony płyną na ukraińskie potrzeby, na stypendia szkolne i studenckie,miliony na organizacje ukraińskie w Polsce, na kredyty., nie wiem co z płatnością za gaz rewersowy z Polski, skoro my płacimy więcej niż oni/ a kto pokrywa różnicę????/.i w końcu utylizacja śmieci.....
  Rozumiem, że są organizacje charytatywne , humanitarne które wysyłają pomoc.Ale Polaków pilnie potrzebujących pomocy jest miliony!
  Tydzień przed Świętami,w mojej Rodzinie trafiła się ostra infekcja.Poszukiwanie lekarza trwało kilka godzin/za pieniądze/ i nie udało się!W dużym mieście wojewódzkim.W końcu pacjent został przebadany przez zięcia sąsiadki,lekarza Austriaka, który z żoną wpadł po teściową , żeby ja zabrać na Święta.Wozi z sobą na szczęście lekarską teczkę,i lekarstwa taki ma nawyk.
  Był bardzo zdumiony, ze nie można w Polsce w normalny dzień,nawet odpłatnie uzyskać pomocy lekarskiej.
  I tak to wygląda!!Ojczyznę wolną racz nam......
 • @trojanka 18:37:09
  Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie . Ave. : http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/edukacja/a/kieleccy-studenci-z-ukrainskiej-winnicy-otrzymali-stypendia,11476430/
 • @kula Lis 66 18:05:20
  Piszesz BŁYSKOTLIWE komentarze, a NIE widzisz "oczywistej oczywistości", że (spora) część "władz" "Polin" jest ANTYPolska, tylko polsko/języczna.

  I trzeba "ich" traktować jak AK "wyróżniających się" SS-manów...

  O tyle lepiej, że nie ma "odpowiedzialności zbiorowej", jak ktoś "wyrwie parę chwastów", dostanie nie więcej jak dożywocie.
 • śmierdząca sprawa
  mianowicie problem miast partnerskich
  Warszawa, Łódź, Kraków, Lublin, Przemyśl, Rzeszów, Wrocław, Oleszyce - ogółem najwięcej miast Polskich - nie oszukujmy się - na pewno w związku z polską historią Lwowa. Jednak retoryka 'przyjmijcie śmieci' jako miasta partnerskie (czyt. polskie dziedzictwo Lwowa) zakrawa na akt terroru.
  Mądry władca Polski powiedział by tak: "nie radzicie sobie z własnym bałaganem, odbieramy Wam naszą ziemię."
  a póki co my odbieramy... śmieci(!)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

ULUBIENI AUTORZY

więcej